Blacha do uszczelniania spoin Duxpa Fugenblech

Do uszczelniania szczelin roboczych w obrębie połączenia: płyta denna/ściana lub ściana/ściana. Blacha jest obustronnie pokryta mineralną masą uszczelniającą która nie ma właściwości sklejających, więc nie występują żadne folie ochronne. Dodatkowe spinki i klamry prosimy zamawiać oddzielnie.


Nr art.

Typ

Długość (m)

Opakowanie jednostkowe

4434 100 2 100 m*
4433 150 2 100 m*
4438 120 / 30 L 2 100 m**

Dodatkowe informacje: *w skrzyni drewnianej, zawiera 100 spinek Fbl-Spangen, **w skrzyni drewnianej, zawiera 50 spinek Fbl-Spangen. Proszę zwrócić uwagę na instrukcję montażu! Stosowana w systemie z Schwindrohr i Deschalkorb-Fbl.Definicja krystalizacji oraz jej przebieg w przypadku blachy do uszczelniania spoin Duxpa®-Fugenblech!Zastosowanie

Duxpa - Fugenblech to ocynkowana, powlekana substancją mineralną blacha do uszczelniania szczelin roboczych w betonowych elementach konstrukcyjnych, np. pomiędzy płytą denną i ścianą, które są stale lub okresowo obciążone przez wodę. Szorstka powierzchnia blachy gwarantuje dobre połączenie z betonem i skutecznie zapobiega korozji podpowierzchniowej blachy. Poza tym naniesione na całej powierzchni powleczenie zawiera składniki, które dodatkowo wzmacniają połączenie blachy z betonem. Składniki powleczenia zamykają spoinę i zwiększają szczelność. Mineralna powłoka nie skleja się w opakowaniach zbiorczych i przy montażu co jest bardzo istotne podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Ta zaleta jest bardzo ważna przy montażu latem podczas wysokich temperatur (nie skleja się - brak folii zabezpieczających) oraz zimą i przy opadach atmosferycznych. Nie ulega wypłukaniu ani uszkodzeniu podczas jakiejkolwiek zmiennej aury. Duxpa - Fugenblech nadaje się do stosowania zarówno w poziomych jak i pionowych szczelinach roboczych. Łatwo ją montować w konstrukcje z betonu miejscowego i w przypadku łączenia technologii budowlanych, np. płyta denna z betonu miejscowego i prefabrykowane ściany z pustką. Łatwo jest również wykonać połączenie z rurą skurczową Duxpa - Schwindrohr do tworzenia kontrolowanych rys skurczowych.


Montaż

Blachę do uszczelniania spoin Duxpa - Fugenblech montuje się centralnie w spoinie i między prętami łączącymi. Obustronnie powleczona blacha jest stawiana za pomocą obejm z drutu Duxpa - Universalklammer na górnym zbrojeniu płyty dennej lub fundamentowej. Obejmy, które należy umieszczać w odległości ok. 50 cm, są przymocowywane do zbrojenia, co dodatkowo stabilizuje ustawienie blachy. Zakładka w miejscu łączenia blach powinna mieć ok. 5 cm. Zakładki zabezpiecza się u góry i u dołu za pomocą klamer Duxpa - Fbl - Spange. Sklejanie zakładek nie jest konieczne.

W przypadku zaokrągleń i narożników blachę należy zgiąć, nadając jej odpowiedni kształt. Specjalna powłoka jest elastyczna, dzięki czemu blacha pozostaje giętka nawet w niskich temperaturach. W przypadku montowania blachy Duxpa - Fugenblech w szczelinach pionowych, punkt krzyżowania się należy zabezpieczyć dwiema klamrami Duxpa - Fbl - Spange. Dodatkowe stabilizowanie ustawienia pionowych blach zależy od rodzaju ścian (np. ściany z betonu miejscowego z elementami prefabrykowanych ścian z pustką). Mocowanie blach do uszczelniania spoin musi przebiegać w taki sposób, aby blacha nie mogła się przesunąć podczas drugiego betonowania. Prosimy przestrzegać instrukcji montażu!

Tworzenie wymuszonych rys skurczowych w połączeniu z Duxpa Schwindrohr jest bardzo proste. Rurę skurczową nacinamy na końcu i osadzamy na zabetonowanej blasze Duxpa Fugenblech tak aby między szczeliną robocza, a dolną krawędzią Duxpa Schwindrohr zachować około 5 cm przerwy. Ta przerwa jest niezbędna aby podczas betonowania beton wpłynął do rury Duxpa Schwindrohr na wysokość około 10 cm i szczelnie ja wypełnił. Należy zwrócić uwagę aby to wypełnienie dolnego odcinka na wysokość 10 cm zostało wykonane. Szczeliny robocze w płycie dennej.

Płyta denna o dużej powierzchni wg sztuki budowlanej nie może być wylana jako jeden element. Należy ja podzielić za pomocą szczelin roboczych, dylatacyjnych dodatkowych nacięć. Dlatego w szczelinach roboczych płyt dennych ścian należy zamontować Duxpa Fugenblech celem uszczelnienia, ewentualnie wymusić w tych miejscach powstanie kontrolowanych rys skurczowych. Do oszalowania szczeliny roboczej i wbudowania Duxpa Fugenblech lub taśm PCV przeważnie używa się drewnianych kantówek, desek. Po zabetonowaniu należy te drewniane kantówki, deski usunąć co nie jest ani proste i łatwe ze względu na wbudowane zbrojenie. Usunięcie tego drewnianego oszalowania z górnej części płyty i nad blachą Duxpa Fugenblech lub taśmą PCV jest jeszcze możliwe. Jednak usunięcie pozostałych kantówek (oszalowań) pod blachą Duxpa Fugenblech lub taśmą PCV jest bardzo ciężkie wręcz niemożliwe i przeważnie robotnicy zostawiają je w betonie. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest oszalowanie Deschalkorb Fbl. To oszalowanie pozostaje w betonie między zbrojeniem. Pomiędzy dwoma oszalowaniami Deschalkorb Fbl jest dokładnie zamontowana blacha Duxpa Fugenblech lub taśma PCV.

Pod dolną matą zbrojeniową układamy jako oszalowanie listwę włókno - betonową Drufa, która jest jednocześnie dystansem zapewniający otulinę. Między dolną, a górną matą zbrojeniową nad listwą włókno - betonową Drufa układamy dwa oszalowania Deschalkorb Fbl i między nie wkładamy blachę Duxpa Fugenblech. Kosze szalunkowe Deschalkorb Fbl mocujemy do zbrojenia za pomocą drutu wiązałkowego. Na górnej macie szalowanie wykonujemy już tradycyjnie za pomocą drewnianej kantówki. Na połączeniu płyty dennej ze ścianą blachę Duxpa Fugenblech w płycie dennej wyginamy do góry i tam łączymy na zakładkę spinając za pomocą spinki Duxpa Spange z blachą Duxpa Fugenblech montowaną po obwodzie całej płyty dennej i ściany.


Do wykonania oszalowania szczeliny roboczej należy zastosować kolejno od dołu: Listwa włókno-betonowa Drufa, dolny Deschlkorb Fbl, blacha Duxpa Fugenblech, górny Deschalkorb Fbl, jako górne zakończenie oszalowania drewniana kantówka.

Listwa włókno-betonowa Drufa z dolnym zbrojeniem i dolnym oszalowaniem Deschalkorb Fbl

Blacha Duxpa Fugenblech, górne oszalowanie Deschalkorb Fbl i drewniana kantówka.

I tak kompletne oszalowanie jest gotowe!

Kontakt z nami

tel: (+48) 44 610 23 50

fax: (+48) 44 610 20 94

kom: (+48) 608 574 600

kom: (+48) 662 069 600

kom: (+48) 604 154 300

email: biuro@r-s-system.pl

email: szalunki@r-s-system.pl

Do Pobrania

Katalog: Pobierz

Dodatek: Pobierz

Zamówienie: Pobierz

Rzetelna Firma

ciag-feprreg-rrp-wl-ueefrr-01